Transfer na rozpuszczalnik.

Dzisiaj zapraszam serdecznie do zabawy w transferowanie tekstu na deskę drewnianą pokrytą farbą Everlong.

Nie dawał mi spokoju fakt, że nie trzeba jej woskować... zatem jak zachowają się substancje zawarte w tej farbie w kontakcie z rozpuszczalnikiem? Z drugiej strony wiemy, że transfer pięknie wychodzi na farbie tradycyjnej farbie kredowej. Kiedy moja ciekawość sięgnęłą zenitu, dorwałam deskę i wzięłam się za eksperyment. Oto efekt.

Jeśli chcecie pobawić się jak ja, zapraszam. Dodam, że w identyczny sposób robimy transfer na zwykłych kredówkach i surowym drewnie. Nie ryzykujemy natomiast z akrylami i innymi farbami, zwłaszcza rozpuszczalnikowymi 😉

I jeszcze jedna uwaga: żeby osiągnąć idealne przeniesienie grafiki na powierzchnię, zalecam używać preparatów do tego przeznaczonych. Ja uwielbiam takie niedokładnie odciśnięte teksty. Czasami trzeba je troszkę podrasować, ale i tak efekt zdowala mnie w 100%.

Potrzebujemy:

 1. Wydruk laserowy - koniecznie odbicie lustrzane
 2. przedmiot do dekoracji
 3. rozpuszczalnik
 4. wacik
 5. taśma malarska
 6. łyżka

No to jadziem!

Deskę maluję farbą Everlong i delikatnie przecieram na krawędzi do surowego drewna, aby wosk, który nałożę dał później fajny efekt.

Wydruk mocujemy do deski za pomocą taśmy malarskiej, żeby niechcący nie przesunął się nam podczas molestowania kartki łyżką.

Wacik moczę w rozpuszczalniku. Ale uwaga, nie przesadzać z jego ilością - toner może się rozmyć. Następnie delikatnie rozprowadzam w miejscu tekstu. NIe należy moczyć całości. Transfer wykonujemy metodą małych kroczków 🙂

Teraz łyżką dociskamy dość mocno we wszystkich kierunkach i możliwie we wszystkich zagłębieniach. Można używać kantu łyżki.

Widzicie, że nie wyszło idealnie. Teraz można podziałać np. ołówkiem.

Kończymy pracę nakładając wosk - tutaj AMAZONA oraz dekorując wg uznania. Można zabezpieczyć całość woskiem bezbarwnym.

WNIOSEK:

Samowoskujące farby Everlong spełniają wszystki normy mojej pracowni i idealnie nadają się do transferów na rozpuszczalnik.

Polecam zatem!

 

14 Responses

  • Monika Tyszczak
   tak. to tez farby kredowe.
 1. Świetne. Robiłam swego czasu transfer na ubranie, ale słabo mi to wyszło. Nie wiem od czego to zależy - czerń i żółć - być może za mało barwnika ma żółta farba???.Zdecydowanie polecam uważać i naprawdę cierpliwie to robić, bo przy zbyt dużej ilości rozpuszczalnika druk się rozmazuje - dobrze, że miałam na czym ćwiczyć ;) No i niestety jest to śmierdząca robota, może rozboleć głowa :) Piękny transfer Ci wyszedł, pozdrawiam.
  • Monika Tyszczak
   Dziękuję. Tak, śmierdzi i trzeba przy otwartym oknie działać. Ale zdecydowanie wolę tak, niż na medium i kulać potem papier. Chociaż czasami nie ma innego wyjścia :)
 2. Aga
  Monika, Amazony też nie musisz woskować. Na przedmioty dekoracyjne (ramki, tabliczki itp. ) rzadko nakładam wosk (no chyba że robię woskiem dodatkowe efekty). A to jak można Amazonę wygładzić niemal na lustereczko za pomocą papieru ściernego widziałaś na warsztatach. Te deski też nie były wcześniej woskowane :)
  • Monika Tyszczak
   Tak, tak i to jest super!
 3. Super!!!!! ???
  • Monika Tyszczak
   Dziękuję <3
 4. Fantastycznu efekt końcowy :)
  • Monika Tyszczak
   Dziękuję :)
 5. Super. Chyba skorzystam z tego poradnika!!!!
  • Monika Tyszczak
   Po to jest! Powodzenia :)
 6. Super !!! podoba mi się bardzo :)
  • Monika Tyszczak
   Dziękuję! <3

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *